1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Osmanlı Motorsiklet Kulübünden Uygur Türklerine Destek
Osmanlı Motorsiklet Kulübünden Uygur Türklerine Destek

Osmanlı Motorsiklet Kulübünden Uygur Türklerine Destek

Osmanlı Motorsiklet Kulübü üyeleri Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde günlerdir nöbet tutan Uygurlara destek ziyareti gerçekleştirdi.

A+A-

Osmanlı Motorcular Kulübü üyeleri Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde günlerdir nöbet tutan Uygurlara destek ziyareti gerçekleştirdi.

_dsc2740~1.jpg

Kulüp Başkanı Kamil Çetiner grup adına basın açıklaması gerçekleştirdi.

"Biz Osmanlı Motosiklet Kulübü Olarak  Buraya Doğu Türkistan'lı kardeşlerimize destek olmak, Doğu Türkistan’da yaşanan bu insanlık dışı zülmü türk halkına duyurmak ve kınamak için geldik. , 
Burdaki insanlar ne istiyor?
Sadece aileleri hakkında bilgi almak! 
Akibetlerini öğrenmek! 
Kimi ana-babası hakkında , kimi kardeşleri hakkında, kimiside çocuklarının akibetini sormak için gelmişler. Bu zamanda, böylesi teknolojik bir çağda aileleri ile alaka kuramaması normal bi durum değildir. 
Ayrıca Doğu Türkistan'daki zülüm artık soykırım safhasına gelmiştir. Milyonlarca doğu Türkistan'lı uygur kardeşlerimiz zorla 2.dünya savaşı zamanından kalma nazi kamplarına benzer kamplara zorla kapatılmış meslek eğitimi adı altıda zorla çalıştırlmaktadır. Küçük çocukları ailerlerinden ayırmak suretiyle mecburi, Çin'e götürerek tamamen çinli olarak yetiştirmekte, Kültürel yapıları yok edilmekte. 
Kadim türk-islam medeniyetne ait camiler yıkılmaktadır. Doğu Türkistan'da Bu yapılanlar sadece uygur kardeşlerimize değil, insanlığa karşı işlenmiş suçtur.
Buradan, çin büyükelçiliği önündenden,  Çinli hükümet yetkililerine şu çağrıda bulunmak istiyoruz, derhal doğu Türkistan'lı uygur kardeşlerimize yapılan insanlık dışı bütün uygulamalardan vazgeçsinler, eğitim kampı adı altındaki işkence kampları kapatılmalı, Kültürel asimilasyon çalışmaları ivedi'likle durdurularak, doğu türkistan'lı uygur kardeşlerimize temel haklar en kapsamlı şekilde verilmelidir
Buradaki kardeşlermizin aileleri hakkında açıklaycı bilgi verilerek görüştürülmeli. Bizde osmanlı motorcuları Kulübü olarak bu işin takipçisi olacağız ve bütün Türk halkını doğu Türkistan'lı kardeşlerimize destek ziyaretlerinde bulunmaya çağırıyoruz.
Zulme sessiz kalmak zulümdür diyoruz.  Türk halkı bu zulme sessiz kalmamalıdır ve kalmayacaktırda..."

_dsc2740~1.jpg_dsc2716~1.jpg

Haber:Erdem Can

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum