1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okullarda yardımcı kaynakların kullanımı uygun bulunmadı
Okullarda yardımcı kaynakların kullanımı uygun bulunmadı

Okullarda yardımcı kaynakların kullanımı uygun bulunmadı

Öğrencilere ve öğretmenlere dağıtılan ders kitapları ve eğitim malzemeleri dışında test kitabı, yardımcı kaynak, tatil kitabı gibi isimler altında farklı yayın ve malzemelerin kullanımı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygun bulunmadı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şehirlere gönderilen beyanda, bakanlığın rekabetçi ve sınav merkezli bir eğitim anlayışının yerine öğrencilerin yetenek ve ilgilerini keşfetmeye yönelik, bilimsellik çerçevesinde, yaşıtları ile aynı beceri ve standartlara sahip, problem çözme yeteneği olan, mantıklı, üretken, milli ve manevi değerlere  sahip bireyler yetiştirilmesinin tercih edildiğine vurgu yapıldı.

Yapılan açıklamada eğitim-öğretim standartlarını yükseltmek ve kaliteyi arttırmak adına il, ilçe ve kurum müdürlerinin ilk önce öğrenci ve öğretmen motivasyonu, veli bilgilendirme sistemleri, eğitim-öğretimin gerçekleştiği süreç ve ortamlar gibi unsurları iyileştirmesi gerektiğine değinildi. Konuya ilişkin gerçekleştirilecek çalışma ve girişimlerin ise eğitim-öğretim süreç ve ortamlarının iyileştirilmesine dair olması gerektiği vurgulandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada öğrenci ve öğretmenlere dağıtılan ders kitapları ve eğitim malzemelerinin yeterli olduğu yardımcı kaynak, test kitabı gibi diğer yayın ve malzemelerin okullarda bulundurulmasının istenmediği kaydedildi.

Bu tarz yayınların okullarda tanıtım ve reklamlarının yapılmasına izin verilmediğini belirten açıklamada eğitim kurumlarında gerçekleştirilen proje, bağış,protokol gibi uygulamalar bünyesinde dağıtılan kitap, broşür gibi malzemelerin öğrenci seviyelerine, öğretim programlarına, Anayasa ve kanunlara uygunluğu eğitim kurumları tarafından denetlendikten sonra kullanıma sunulması gerektiği belirtildi.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.