1. HABERLER

  2. BLOG

  3. Öğrenmesi en zor diller hangileri?
Öğrenmesi en zor diller hangileri?

Öğrenmesi en zor diller hangileri?

Dil öğrenmek başlı başına zorlu bir süreç , bir de üstüne öğrenmesi oldukça zor bir dil eklenince dil öğrenimi bazen işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor . Grameri ve kelime bilgisi ile öğrenmesi en zor olan diller şunlardır:

A+A-

Çince nasıl bir dil?

Öğrenmesi oldukça güç olan Çince , adına dilimizde de deyimler ile zorluğu anlatılan bir dil. Buna rağmen Çince ,oldukça konuşulan ve iş yaşamının da da adında söz ettiren bir dil . Çinceyi zor yapan özelliği harf sistemi ve harf sisteminden kaynaklı olarak kelimelerin ezberleme zorunluluğu .Bir sene zaman ayırdığınız Çince ile sadece bir gazete okuyabilecek seviyeye gelmek mümkün .

Arapça nasıl bir dil?

İslam'ın dili olan Arapça ekonominin ,dinin ve siyasetin dili olarak başta Arap yarımadası olmak üzere oldukça konuşulan bir dil.Buna rağmen öğrenmesi oldukça zor olan Arapça kendine has bir alfabe sistemine sahip. Arapçayı zor yapan en temel şey değişik bölgelerde değişik şekillerde konuşulması . Modern standart Arapça ,iş yaşamı için öğrenilse dahi yerel halkla konuşulması için ayrıca bir eğitim alınması gereken bir dil .

Vietnamca nasıl bir dil?

Uzun süre Çin alfabesini kullanan Vietnam günümüzde Latin alfabesinin farklı bir türevini kullanmaktadır. Ancak buna rağmen yeni başlayanlar için oldukça zor bir dil olan Vietnamca ,harflerin farklı sıralanışı ve kelime dağarcık ile oldukça zorlayıcı olabilmektedir. 

Tayca nasıl bir dil?

Tayland 'ın eski ve resmi dili olan Tayca ,telaffuzu ve gramer yapısı ile oldukça zorlu dillerden biridir.Ana dili olmayan biri için konuşması oldukça zorlu olan Tayca ,öğrenilmesi için oldukça sıkıntılı olabilecek dillerden biri .

İzlandaca nasıl bir dil?

İzlanda coğrafi konumu nedeniyle uzun seneler anakaradan uzak kalmış ve etkileşime kapalı bir ülke .Bu nedenle kendine has bir dil yapısına sahip olan İzlandaca yeni başlayanlar için oldukça zorlu bir dildir.

Arnavutça nasıl bir dil?

Uzun zaman Osmanlı etkisinde kalan Arnavutça ,Latin kökenli dillerin etkisi altına girmesiyle oldukça zorlu bir  dil halini almaktadır .

Japonca nasıl bir dil?

Harf sistemi ile dünyanın en zorlu dillerinden olan Japonca , öğrenilmesi oldukça zor bir dildir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.