1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Obama'nın yaptığını Donald Trump yıkıyor.
Obama'nın yaptığını Donald Trump yıkıyor.

Obama'nın yaptığını Donald Trump yıkıyor.

 Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'nın Küba ile başlatmış olduğu normalleşme adı verilen süreci, yeni Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump sona erdirdiğini açıkladı.

A+A-

   Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'nın Küba ile başlatmış olduğu normalleşme adı verilen süreci, yeni Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump sona erdirdiğini açıkladı. Açıklamalarında gündeme damgasını vuracak bazı sert eleştiriler kullanan Donald Trump aynı zamanda yapılan yatırımların amaçlanmayan bazı sonuçlar doğurduğunu ve kendi halkına acımasızca davranan bazı yöneticilere hiç bir şekilde yardımda bulunulmayacağının altını çizdi. Anlaşmanın ABD tarafından tek taraflı olarak fesh edildiğini belirten Donald Trump bu konuda bazı yorumlarda bulundu.

   Küba'nın günümüzde bile kendi halkına acımasızca eziyet ettiğini vurgulayan Donald Trump Küba'nın, altmış yıldır on binlerce insanı katleden bir takım komunist yöneticilerin kontrolü altında olduğunu söyledi. Trump, Amerika Birleşik Devletleri'ne Küba mallarıyla girişin yasak olmadığını ve Küba'ya karşı diplomatik ya da ticari alanlardaki ilişkilerini şu anki pozisyonunda tutulacağını söylerken konuşmasında komunizmi konu almaktan kendini alamadı. Donald Trump, Fidel Castro'nun acımasız ve ülkeye zarardan başka bir şey getirmediğini iddia ettiği rejimi hakkında Amerikalı-Kübalıların anlatacakları bazı acılı hikayelerinin ve söyleyecekleri iki çift sözlerinin olacağını iddia etti.

   Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, Küba ordusunun gelir kaynaklarının önemli bir kısmının turizm ve yatırım yoluyla Amerika Birleşik Devleteri sayesinde beslendiğini vurgularken ülkenin para birimi olan dolar ile kendi vatandaşları arasında da bulunan Kübalı halktan beslenen ve onları taciz eden bir askeri yönetimin, ABD tarafından desteklenmesinin gerçekçilik dışı olduğunu ve bu konuda geri adım atılmayacağını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.