1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlundan Mustafa Destici'ye tepki
Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlundan Mustafa Destici'ye tepki

Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlundan Mustafa Destici'ye tepki

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'nun Mustafa Destici hakkındaki sözleri gündeme bomba gibi oturdu.

A+A-

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'nun Mustafa Destici hakkın'daki sözleri gündeme bomba gibi oturdu.

Görüntüde Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu şu sözlerle BBP Genel Başkanı Mustafa Desticiye tepki gösterdi.

İşte Sözler 

"BEN SONUCA BAKIYORUM"

Sayın Destici ,bu sürecin buraya gelmesini istiyordu ! İşte ama nefsi ama davaya inanarak.Şimdi mesela tamam Ali başkanımız'da burada ben inanıyorum bu işe destek vererek,Selahattin başkanımızın, Remzi başkanımızın bu işe destek verirken davayı esas alarak verdiklerini.Ama ben sonuca bakarım.Sonuç olarak burada bir kişi emeline ulaştı.Partinin itibarı düştü.İlkelerinden koptu.Kuruluş felsefesinden uzaklaştı.Ben sonuca bakıyorum bak buradayız.

11870385-cpknje-cwdu_cover.jpg-(1).jpg

Burada toplandık.Ne yapmak lazım ! Bence şunu yapmak lazım.Haddim olmayarak bunu söylüyorum.
Birincisi bunu bir öncekinde'de ifade etmiştim.Partinin kuruluş felsefesine kaybettiği itibarı tekrar'dan döndürülmesine 
Nedir bu şu !

"BİR HAREKETİN LİDERİ SUİKASTE UĞRAMIŞ"

Örneği tekrarlayacağım çok önemli benim için
Bundan önce daha bizim yüzümüze bakılmadığı sıralar'da yani yaklaşık 1, 1,5 yıl öncesinde.Bakanlar'dan randevu suikast için alınıyordu.Suikast belirtilmeden randevu istenildeği telefonlarımıza bile bakılmıyordu.Alındığı zaman'da yaklaşık 5 dk suikast ile ilgili ifadeler.Tam kapı'da vedalaşma yapılacağı sıra bütün heyet çıkarılıyor sayın Destici bakan ile içeriye giriyor "Ya bizim bir arkadaşımızın şöyle bir derdi var,bizim şöyle bir ihtiyacımız var bunu halledebilirsiniz." deniliyordu.Yani bizim şimdi hani hep "suçu karşı" tarafta aramayalım diye söylüyorum bunu.Kendi yerinize koyun.Bir bakanı kendi yerinize koyun "Bir hareketin lideri" suikast'te uğramış,şehid edilmiş bunun davası için randevu'da bulunuluyor.Diyor ki ya bizim arkadaşımızın bir ricası var şunu bir halledebilir siniz ! Siz bu işe saygı gösterir misiniz.Bu insanlara,bu harekete saygı gösterir misiniz ?

furkan-yazicioglu-jinz.jpg.jpg

Bunun yerine getirilmesi lazım.Tekrar kazanılması lazım.Ne gibi İttifak konuşulduğu zaman bir kişi karşı tarafta kabul görmedi diye Muhsin Yazıcıoğlu bu ittifakı geri çevirmiş bir insandı ya.Doğru partisi ile bilmiyorum ben yanlış mı anlatıyorum.Değil mi Ökkeş Şendillier.İstenmedi diye Musa Serdar Çelebi'de vardı özür dliyorum iki isim Muhsin Yazıcıoğlu ben ittifakı yapmam dedi.Bunun geri kazandırılması lazım.

"BEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN BU SUİKASTİ ÇÖZMESİNİ NASIL BEKLEYEBİLİRİM"

İki en önemlisi bu Suikast,şu suikast'te Allah rızası için bu hareketin temsilcileri, bu harekete gönül verenler sahip çıkmazsa kimse sahip çıkmaz.Ben Recep Tayyip Erdoğan'dan bu suikasti çözmesini nasıl bekleyebilirim ya.Mahkemeye gidiyorum Divan'dan iki kişi var üç kişi var bir tam takım divanı bir kere bulamadık ya mahkeme'de.Benim beklentim bu.Bundan sonra eğer inşaAllah yani hayırlısı olursa diye söylüyorum.Kurultaya gidilir tekrar'dan Destici ile ilgili şeyler olur.Bakarsınız Mustafa Destici sayın genel başkan "ben hatamı anladım" der düzeltecem der orasını bilemem.

furkan-yazicioglu1-dhpk.jpg.jpg

"DOKUZ SENE OLDU YA "

Ama demek istediğim bundan sonra birinci esasımız pergelin sağlam ayağı Muhsin Yazıcıoğlu Suikasti'nin üstünde bulunsun.Allah rızası için söylüyorum şunu ya! Siyaseti yaparız,siyaset her zaman yapılır.Ama suikast çözülmez.Bak dokuz sene oldu ya !  Ben 14 -15 yaşındaydım,şimdi 25 oldum kürsiye çıktım konuşma yapıyorum dile kolay yani.Onun için vaktinizi aldım hakkınızı helal edin.Ben burda niye bulunduğumun sebebini açıklayayım ki  bilinsin.Bunun merakın'da olanlar var biliyorum.Ben geleceğim diye geleceğini söyleyenler olmuş Allah razı olsun.Teşekkür ediyorum.

"ADIMLARI DOĞRU ATALIM"

Bundan sonra'da üstümüze düşen birşey olursa ben kendi adıma yapmaya hazırım.Yaparız Allah'ın izniyle sıkıntı olmadı.Ama doğru yapalım.Adımlarınızı doğru atalım.Burada herkes yorulduk diyor şey diyor.Bu enerjiyi boşa harcamayalım inşaAllah.Benim tek beklentim bu ve şahsileştirmeyelim.

"GİTMELİ Mİ KESİNLİKLE GİTMELİ"

Meseleyi ne olur şahsileştirmeyelim.Bakın benim bahsine ettiğimiz kişilerle kendi adıma güven problemim var ama illede gitsin gidiyorsa nasıl gitsin'de demiyorum.Gitmeli mi ! kesinlikle gitmeli.Ama doğru şekilde gitmeli .Yani Ali başkanım geçenler'de başka formüller'dede bulunmuştu.Başka formülleri'de sunmuştu.Ben onları doğru bulmuyorum.Demokratik şartlar'da! Ocak Formülleri ile değil daha demokratik işlerle ne olur halledelim işimizi'de.Hayırlara vesile olsun İnşaAllah en kısa sürede'de çözümlensin.İnsanların bakın işleri güçleri var.Yani bir tek hayatımız'la bununla beraber değil yani.Beraber yürütelim inşaAllah Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum haklarınızı helal edin Allah'a emanet olun.

 

Haber:Erdem Can

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.