1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mason Medya’nın gazıyla Ebubekir Sofuoğlu linçe uğradı.
Mason Medya’nın gazıyla Ebubekir Sofuoğlu linçe uğradı.

Mason Medya’nın gazıyla Ebubekir Sofuoğlu linçe uğradı.

Oda Tv,Cumhuriyet ve Sözcü gibi haber portalları Prof.Dr Ebubekir Sofuoğlu'nun Akit Tv'deki söylemlerini çarpıtarak hedef haline getirmesinin ardından sözde muhafazakar medyanın'da destek vermesi dikkatlerden kaçmadı.

A+A-

Oda Tv,Cumhuriyet ve Sözcü gibi haber portalları Prof.Dr Ebubekir Sofuoğlu'nun Akit Tv'deki söylemlerini çarpıtarak hedef haline getirmesinin ardından sözde muhafazakar ezik medyanın'da destek vermesi dikkatlerden kaçmadı.

Açıklama Yapan Siyasilere Tepkiler Dinmiyor.

Dirâyet Mecmuası Genel Yayın Yönetmeni | Müderris | Yazar Ömer Faruk Korkmaz Hoca  İbrahim Kalinın şu "Üniversitelerimizi zan altında bırakan kerih ve sakil açıklamayla ilgili gereken işlemlerin yapılacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz.@FatihSavasan" açıklamasına Şu Sözlerle Tepki Gösterdi.

"Kur'ân'ı zan altında bırakmak değil bizzat itham etmek mâhiyetindeki 'kerih ve sakil' açıklamaya karşı tek hamleniz oldu mu acaba? Fısıltı bile duymadık sizden o cümlelere karşı. Milyonların önünde kıza nasıl şehvetle baktığını anlatan 'azgın ihtiyar'a ne dediniz meselâ?"

 

omer-faruk-kormaz.jpg

İhsan Şenocak Hoca Efendi

"Zinaya aşk, fuhşa özgürlük, Allah'ın Kitabına -haşa- uydurma diyenlerin alkışlandığı,edep çağrılarının edepsizler tarafından çarpıtıldığı, iffetten ve hayadan bahseden müminlerin taşlandığı bir zamana geldik. Müslüman! Bu fuhuş albümü medyanın ve hamilerinin nihai hedefi evindir!"

ihsan-senocak.jpg

Ebubekir Sofuoğlu kimdir?

1968 yılında Adapazarı'nda doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Tarih bölümünde bitirdi(1992).

Yüksek Lisansını 'Genel Olarak ve Nizâm-ı Cedit Dönemi İtibariyle Osmanlı Sosyal Düzeni' (Sosyal Siyaset Anabilim Dalı) tezi ile İstanbul Üniversitesi'nde yapıp(1994), 1998 yılında 'Yeniden Yapılanma Sürecinde Islahatların Yeri ve I.Meşrutiyet' (Sosyoloji) tezi ile doktorasını Sakarya Üniversitesi'nde tamamladı.

Hendek Meslek Yüksek Okulunda 2004 yılında yardımcı doçentliğe, 2008 yılında doçentliğe yükseldi.

2009 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümüne geçiş yaptı ve 2013 yılında profesörlüğe yükseldi. İngilizce, Rusça, Arapça, Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Aldığı Ödüller:
Macaristan’ın Ankara Büyükelçiliği’nce Verilen Özel Ödül(2002).

Macaristan Büyükelçiliği Kültür Ateşesi tarafından verilen teşekkür belgesi(2002)

Toplumsal Tarih Dergisinde Yayınlanan Yazının Kapak Olması Nedeniyle  Sakarya Üniversitesi’nce Verilen Ödül, 2004

ESERLERİ:

ARAŞTIRMA-İNCELEME: Osmanlı Devletinde Islahatların Yeri ve I. Meşrutiyet (2004), Belgelerle Kosova'da Osmanlı Asırları (2006), Kosova'nın Çanakkale Kahramanları (2007), Belediye ve İnsan (2007), Belediye ve İnsan (2007), 1851-1912 Arası Osmanlı Arşiv Belgelerine Göre Kosova'da Osmanlı İdaresi (2007).

DERLEME: Şar Dağlarındaki Genetik Şifreler - Gora Abidesi (2007). KAYNAK: İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (11. cilt, 2009

 

Sofuoğlu ile ilgili başka bir biyografiden...

Birçok uluslararası bildiri ve kitaplara katkıda bulundu, bunun yanı sıra çok sayıda akademik projede yönetici olarak görev aldı. Ukrayna-Kırım Devlet ve Pedagoji Üniversitesi (2004- 2005) ve Kosova Priştine Üniversitesinde (2005-2006) misafir öğretim üyesi olarak ders verdi. Makaleleri Toplumsal Tarih Dergisi, Tarih ve Toplum Dergisi, Türk Dünyası Araştırmaları Dergisi gibi dergilerde yayımlandı. Çalışmaları nedeniyle çeşitli kuruluşlar tarafından kendisine teşekkür belgeleri verildi. Ülke TV'de Turgay Güler tarafından hazırlanan Sıradışı Programı ile A Haber, ATV, Kanal 24, Akit TV gibi pek çok kanala onlarca kez misafir oldu. Pek çok gazeteye görüş verdi.

2009 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümüne geçiş yaptı ve 2013 yılında profesörlüğe yükseldi. İngilizce, Rusça, Arapça, Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça bilmektedir. Asiye Sofuoğlu ile evli olup, Mahmut Esat, Seyyid Emre, Yusuf adında üç çocuk babasıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.