1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Doğan Holding: ''Gözaltı Kararı''
Doğan Holding: ''Gözaltı Kararı''

Doğan Holding: ''Gözaltı Kararı''

Baş Hukuk Müşavirliği yapan eski CEO'nun gözaltına alındığını belirten Doğan Holding şimdilik faaliyetlerini etkileyen bir durum olmadığını açıkladı.

A+A-

Baş Hukuk Müşavirliği yapan eski CEO'nun gözaltına alındığını belirten Doğan Holding şimdilik faaliyetlerini etkileyen bir durum olmadığını açıkladı.

Bu sabah yapılan ev ve şahsi ofislerine yönelik aramanın ardından şirketin Baş Hukuk Müşaviri ve eski CEO'su Erem Turgut Yücel'in gözaltına alındığını açıklayan Doğan Holding '' Şirketin ve bağlı bulunduğu ortaklıkların faaliyetlerini durduracak ya da etkileyecek bir durum yok'' şeklinde beyanda bulundu.

Doğan Holding tarafından yapılan açıklamada Yücel ile birlikte şirketin eski yöneticisi olan Yahya Üzdiyen ve eski Ankara Temsilcisi olan Barbaros Muratoğlu'nun tutuklandığı ifadelerine yer verildi. Soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama gerçekleştiğini dile getiren Doğan Holding gözaltılar olduğunu da belirtti.

Soruşturma dahilinde gerçekleştirilen aramanın yalnızca adı geçen yöneticilerin kişisel alanlarına yönelik olduğunu kaydeden Doğan Holding şirketin ve bağlı bulunduğu ortaklılıkların etkileneceği herhangi bir olumsuz durumun bulunmadığını ekledi. '' Şirketimiz ve bağlı bulunduğu ortaklıklar çalışmalarına kesintisiz ve aynı şekilde devam ediyor'' beyanından bulundu.

Yüzde 10 Kayıp

Yapılan açıklamalarda Doğan Holding'in hisselerinde yaklaşık yüzde 10 kayıp olduğu ancak kayıpların kısa sürede telafi edildiği belirtildi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Destek Menkul Değerler Araştırma Müdür Yardımcısı Adnan Çekçen tepkinin sert olmasının ve hisselerdeki düşüşün normal karşılanması gerektiğini ifade etti. Hisselerin gerçekleştirilen açılış sıonrasında çok hızlı bir şekilde toparlandığını dile getiren Çekçen '' Aramaların şirketin faaliyetlerini etkilemediği yönündeki beyan en etkili faktör oldu'' şeklinde düşüncelerini belirtti.

Yaşanılan olayın ardından piyasanın gözlerinortaklık kurulmuş olan diğer şirketlere yöneleceğine dikkat çeken Çekçen yapılan aramaların bu şirketlere sıçrayıp sıçramayacağının özenle takip edileceğini de ekledi. Aramaların diğer şirketlere intikal etmemesi halinde daha fazla kayıp yaşanmayacağını gündeme getiren Çekçen önemli olanın günük kapanış fiyatı olduğunu belirtti.

Hisselerin şuanda yukarı çıkma gayretinde olduğunu göslemlediklerini ekleyen Çekçen '' Gün sonunda kayıplar 1 ile 1.5 oranında iyileşirse piyasa bunu satın almış anlamına gelir'' şeklinde noktaladı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.