1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çakma tarihçi Mısırlıoğlu için suç duyurusu!
Çakma tarihçi Mısırlıoğlu için suç duyurusu!

Çakma tarihçi Mısırlıoğlu için suç duyurusu!

Avukatlar, Yunan işgalini, hilafeti ve şeriatı savunarak Anayasa ile TCK'yi ihlal ettiği gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbetle yargılanması gerektiğini belirterek Kadir Mısırlıoğlu için suç duyurusunda bulundu.

A+A-

HKP avukatları, Kadir Mısırlıoğlu için suç duyurusunda bulundu. Mısırlıoğlu, Atatürk'e alenen hakaret ederek Yunan işgalini savunmuştu.

Suç duyurusuna istinaden şu açıklama yapıldı: 

"R.T. Erdoğan tarafından “Hocam” denerek taltif edilen, korunup kollanan şüphelinin, aslını, yaşadığı toprağı, soluduğu bağımsızlık havasını, yediği ekmeği inkâr ederek, web sayfasında, Sevr'i, Hilafeti ve Şeriatı savunarak, sürekli Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve kurucularını aşağılayarak, onlara hakaret ederek vatana ihanet suçu işlediğini, aynı zamanda Batılı Emperyalistlerle işbirliği içinde, ülkemizin parçalanmasının propagandasını yaparak Laik Cumhuriyet'e ve Mustafa Kemal'e yönelik benzer suçları sürekli işlediğini; Anayasa'nın Başlangıç kısmında belirtilen ilkelere, madde 4'de yer alan değiştirilemeyecek hükümlere aykırılık, TCK Madde 302'de düzenlenen Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, Madde 301'de düzenlenen Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, TCK. Madde 216- 217 ve 218'de düzenlenen Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, Madde 214'de düzenlenen Suç işlemeye tahrik suçlar ile 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki Kanuna Muhalefet suçlarından dolayı ilgili kanun maddelerinde öngörülen hapis cezalarına çarptırılması gerekir.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.