1. HABERLER

  2. BLOG

  3. Burun estetiği ameliyatı için bilinmesi gerekenler
Burun estetiği ameliyatı için bilinmesi gerekenler

Burun estetiği ameliyatı için bilinmesi gerekenler

Burun estetiği ve ameliyatı hakkında bilgiler içermekte olan bir makaledir.

A+A-

Artık günümüzde Dünya üzerinde her gün bir adım daha ileri gitmekte olan estetik cerrahi olanakları, insanlara daha iyi hizmet verebilmek için dur durak bilmeden gelişim sürecine ihtiyaç ve yoğun talep üzerine hız katmaya devam etmekte. Burun, kulak, yağ aldırma gibi cinsiyet ayrımı yapılmadan her kesime hitap eden ameliyatların başını burun ameliyatı çekmekte. Burun estetiğinin yapılmasında iki başlıca neden yatmaktadır. Birincisi doğuştan gelen bir takım tıkanıklık, burun yapısında bozukluk gibi hastayı zorlayan, sosyal ve ekonomik yapısına büyük ölçüde engel olan aksaklıklardır. İkincisi ise yaşanılan bazı kaza, çarpma, darp ve benzeri olayların gerçekleşmesi ile ortaya çıkan sonuçlar sonucunda burun estetiği ameliyatı zorunlu bir hâl almaktadır. Doğuştan gelen yapı bozukluklarına zamanında müdahale edilmemesi durumunda, yaş konusu da gün geçtikçe ilerlediği gerçeği ele alındığı vakit, hissedilen rahatsızlık tüm bedende hissedilmeye başlar.

Burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce konusunda uzman doktorların, çok ciddi bir biçimde dikkat edilmesi gereken konular olduğunu belirtiyorlar. İlk olarak burun estetiği olmadan önce olmazsa olmazlar listesinde, ameliyat esnasında kendinizi emanet edeceğiniz doktorunuzun, muayene ve tahlil sonuçlarına göre, ameliyata hazır olup olmadığınızdır. Listenin devamında ise bitki çayları gelmekte, şaşırdınız değil mi? Burun estetiği ameliyatı ile bitki çayı arasında bağlantı kuramamış olabilirsiniz, bitki çayları vücuttaki kan dolaşımı seviyesini arttırdığı ispatlanmış bir durum olduğu için, ameliyat önce bitki çayı içmemeniz önem ile tembih edilir. Bunun ile birlikte tütün ve ürünleri tüketiyor iseniz verilmiş olan ameliyat tarihi öncesi bırakmanız veya ara vermeniz önerilir. Daha önceki tarihlerde burun estetiği ameliyatı geçirdiyseniz bu durumu da doktorunuz ile paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Artık estetiği ameliyatınızı oldunuz ve çok başarılı bir ameliyat geçirdiniz. Eskisi gibi iş ve sosyal ortamlarda bulunmanız biraz zaman alacaktır. Öyle ki ameliyat sonrası ilk belirtiler olarak göz çevresinde yüksek dereceli morluk yüz hattı üzerinde şişkinlik ameliyatı sonrası net belirgiler arasındadır. Böyle bir durumun netliği bilindiği için ilk zamanlar kesinlik ile yüz üstü ya da yan değil, yüz kısmınızın yukarı bakacağı bir şekilde yatılmana dikkat etmeniz gerekmektedir. Ek olarak uyanık olduğunuz zamanları oturarak, ayakta veya yürüyerek geçirmeniz bahsedilen şişlik ve morlukların çabuk düzelmesinde ciddi rol üstlenmektedir. Doktor tarafından izin verilmedikçe buz yöntemine baş vurulmaması da ayrı bir dikkat çekilmesi gereken konudur. Her ağrı hissedildiğinde uygulanmak ta olan buz, yüz derinize, yapılan ameliyat bölgesine zarar ve daha büyük sorunlar yaşatma olanağı doğurmaktadır. Zaten ameliyat sonrası doktorunuz tarafından verilmiş olan krem ve spreyler olacaktır. Bu verilmiş olan yardımcı ilaçları, doktorunuzun belirlediği aralıklar ile kullanmanız gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatı öncesi, aşaması ve sonrası olmak üzere üç e ayrılırken, üzerinize düşen ve yapmakla yükümlü olduğunuz kısımlara özen göstermeniz sizin açınızdan çok fayda sağlayacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.