1. HABERLER

  2. BLOG

  3. Başarılı yatırımcıların 5 büyük sırrı
Başarılı yatırımcıların 5 büyük sırrı

Başarılı yatırımcıların 5 büyük sırrı

Başarılı Borsa Yatırımcıları piyasayı koklamak bir yana Türkiye’ de ve dünyadaki tüm siyasi ve ekonomik gelişmeleri an be an takip edeceğiz.

A+A-

Bizi dikkatle dinleyin ve adımlarınızı dikkatli atın. Forex ve Yatırım piyasasında asla duygusallığa yer yoktur. Başarılı yatırımcılar nasıl hareket eder? Bunu size söyleyeceğiz. Göreceksiniz ki bütçeniz ne olursa olsun çok iyi paralar kazanacaksınız. Hazır mısınız? işte geliyor:

BAŞLAMAK İÇİN MUTLAKA SEVDİĞİNİZ VE İLGİ DUYDUĞUNUZ BİR YATIRIM ALANI SEÇİN

Başarılı Borsa Yatırımcıları birden fazla alanda dallanıp budaklanan yatırımlarla uğraşmazlar.
Bu nedenle ekonomik gelişmeleri takip etmek için sıkılmadan not tutabileceğiniz bir yatırım alanı seçin kendinize. Bu, sizin sürekli ilginizin canlı kalmasına ve yatırım yaptığınız alandaki gelişmelere göre paranıza doğru yön vermenize yardımcı olur. Aceleci olmadan dikkat ve sabırla gelişmeleri takip ederek adımlarınızı buna göre atın.

SÜREKLİ NOT TUTUN

Başarılı yatırımcılar sürekli not tutarlar. Gözden kaçırdıkları ve hata yaptıkları noktaları iyi analiz ederler. Piyasanın eğilimlerini ve trendini iyi gözlemlerler. Kayıp yaşadıklarında bundan ders alırlar
ve aynı hataya tekrar düşmezler. Hangi noktada geri çekileceklerini ve ileri atılacaklarını iyi bilirler.
Siz de yatırımlarınızda elde ettiğiniz verileri not edin. Zarar ettiğiniz ve kar ettiğiniz hususların altını iyice çizin ve inatla yaptığınız aynı hatalara düşmeyi unutun. Kesinlikle bir noktada ısrarcı olmayın. Yatırımınız için geri çekilme ve ileri hamlelerin zamanlarını iyi tespit edip sürekli not alın. Bu önemsenmeyen bir husus olsa da bu alışkanlığı kazandığınızda çok faydasını göreceksiniz.

İYİ GÖZLEM YAPIN VE İYİ BİR ANALİZCİ OLUN

Eğer siz piyasayı ve sosyo ekonomik gelişmeleri yakında takip etmiyorsanız. Kesinlikle bu işe bulaşmamanızı tavsiye ederiz. Başarılı Borsa Yatırımcıları piyasayı koklamak bir yana Türkiye’ de ve dünyadaki tüm siyasi ve ekonomik gelişmeleri an be an takip ederler. Körü körüne bir alana yatırım yapmak ve kesinlikle karlı çıkacağını ummak, karanlığa kurşun atmaktan farksızdır. Bu nedenle iyi gözlem yapın ve iyi bir analizci olarak sezgilerinize yön verin.

ISRARCI OLMAYIN PİYASAYLA İNATLAŞMAYIN

Kaybettiği noktada hatasını anlayıp, tekrar aynı yatırıma yönelmeyenler yani Başarılı Borsa Yatırımcıları kazandıkları deneyimle ve ders alıp not tutarak kendilerine kırmızı çizgiler belirlemekten çekinmezler. Başarılı Yatırımcılar hırsın hüsran sebebi olduğunu bilir. Kısa vadede çok para kazanmak için sermayelerini asla riske atmazlar. Az kazansalar da yatırım konusunda iyi süzdükleri noktada sabit kalırlar. Kesinlikle duygularına yenik düşüp ısrarla aynı yatırımın kar getirmesini beklemezler.

SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ

Sevgili dostlar siz o derviş olun. Sabreden derviş muradına ermiş deler ya. Yatırım piyasasında sabrın önemi her şeyin üstündedir. Demin vurgulamıştık. Yatırımınızın karşılığının kısa vadede tavan yapmasını sakın beklemeyin. Az kazansanız da karlılığa önem verin ve piyasada sizin menfaatiniz doğrultusundaki yükseliş eğilimlerine göre yatırımınızı yapıp sabırla bekleyin. Hatta bazen sadece gelişmeleri takip edip yatırım hesabınıza dokunmayın bile

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.