1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 21 ilde okullar tatil
21 ilde okullar tatil

21 ilde okullar tatil

Yurt genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları dolayısıyla birçok ilde okullar tatil edildi. Alınan karar gereği bazı illerde ve ilçelerde eğitime ara verildi.

A+A-

Bitlis
Bitlis merkezde ve merkeze bağlı köy okullarında kar yağışı sebebiyle bir gün süreyle okullar tatil oldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada kar yağışı ve tipi nedeniyle Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarınında eğitime bir gün ara verildi. Bitlis'in Tatvan ilçesinde de dün gece saatlerinde etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle ilçe merkezi ve bağlı tüm köylerdeki okullar bir günlüğüne tatil edildi.

Sivas
Sivas'ta olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime okullar bir gün tatil edildi.
Sivas Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları sebebiyle Sivas il merkezi, Suşehri, Gölova, Akıncılar, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı ilçelerinin tamamı ile Ulaş ve Hafik ilçelerinde taşımalı eğitim görülen ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.

Bayburt
Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.
Bayburt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte gün içerisinde etkisini gösteren kar nedeniyle Çarşamba günü Bayburt genelinde ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi. Açıklamada ayrıca kamu kurumlarında görev yapan engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Karabük
Karabük Valiliği, Karabük’ün Ovacık ve Eflani ilçesinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildiğini bildirdi. Karabük Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Ovacık ve Eflani ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı eğitime 14.12.2016 Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verilmiştir" denildi.

Gümüşhane 
Gümüşhane’de dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde ki okullar tatil edildi. Gümüşhane Valiliği yaptığı yazılı açıklamada Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiğini, Merkez ilçe, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise taşımalı sistemle eğitim yapılan okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu.

Kastamonu
Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince alınan karar doğrultusunda, Ağlı, Şenpazar, Küre ve Bozkurt'ta 14 Aralık Çarşamba günü okullar bir gün tatil edildi. İnebolu’da ve Cide’de ise, taşımalı eğitime 14 Aralık Çarşamba günü bir gün süreyle ara verildi.

Elazığ
Kar yağışının etkili olduğu Elazığ'da merkez ve merkeze bağlı belde ile köylerde okulların tatil edildiği duyuruldu. Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada Alacakaya, Sivrice, Maden, Arıcak, Karakoçan ilçelerindeki bütün okullarda, Palu ve Kovancılar İlçesi'nde ise bazı yerleşim yerlerinde eğitime çarşamba günü için ara verildiğini bildirdi. Ayrıca hamile ve engellilerin de izinli olacağı belirtildi.

Düzce
Düzce’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemde eğitim gören öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi.
Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü il genelinde taşımalı sistemdeki öğrenciler için okullarda eğitime ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Tunceli
Tunceli’nin Pülümür ve Nazımiye ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Ordu
Ordu'da etkili olan kar yağışı sebebiyle 18 ilçede okullar tatil edildi. Ordu'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sebebi ile Aybastı, Korgan, Gölköy, Mesudiye, Gürgentepe, Kabataş, Çaybaşı, Ulubey, Kabadüz, Çamaş, Kumru ve İkizce ilçesindeki tüm okullar ile Altınordu ilçesine bağlı Gerce, Gökömer, Cumhuriyet ve Yağızlı Mahallelerindeki okullar, Gülyalı ilçesinde Kestane, Alibey, Mustafalı ve Taşlıçay Mahallelerinden taşımalı olarak gelen öğrencilere, Fatsa ilçesinde Aslancami, Kösebucağı, Hatipli ve Geyikçeli Mahallerindeki okullarda, Ünye ilçesinde Pelitliyatak, Yenikent ve Erenyurt Mahallelerindeki okullarda eğitim öğretime 14 Aralık Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verildi.

Şırnak’ta eğitime kar arası

Şırnak Valiliği kar nedeniyle eğitime bir günlük ara verildiğini duyurdu. Valilik, yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı Kasrik ve Kumçatı beldeleri dışındaki beldeler ile Uludere ilçesinde temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir'' denildi.

Sakarya
Sakarya'da taşımalı sistemle eğitime bir gün süreyle tatil edildi. Sakarya Valiliği, veriler doğrultusunda tedbir amaçlı il genelinde taşımalı sistemle eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Tokat
Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, olumsuz hava şartları nedeni ile Başçiftlik ilçesinde eğitime bir gün süre ile ara verildiğini belirtti.

Bolu
Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu’nun Gerede ilçesinde 14 Aralık Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valisi Aydın Baruş, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Olumsuz hava koşulları nedeniyle Gerede ilçesinde 14 Aralık Çarşamba günü eğitime bir gün ara verilmiştir. Ayrıca, Gerede ilçesinde çalışan engelli ve hamile kamu görevlileri 14 Aralık Çarşamba günü bir gün idari izinli sayılacaktır” dedi.

Erzurum
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yaşanan tipi ve kar yağışı nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim öğretime bugün ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Niğde
Niğde'de yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar 14 Aralık Çarşamba günü 1 gün süreyle tatildi edildi. Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiğini duyurdu.

Ağrı
Ağrı’da etkisini arttırarak devam eden kar yağışı ve tipi sonrası eğitime bir gün ara verildi. Kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan ve sabaha karşı etkisini arttıran kar yağışı sonucu Doğubayazıt ilçesi hariç merkez ve diğer ilçelerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Giresun’da okullar tatil edildi

Giresun Merkez Okçu köyü, Şebinkarahisar ve Alucra ilçelerinde, Bulancak ilçesine bağlı Aydındere ve Kovanlık beldesinde, Tandır, Elmalı, Damudere, Bayındır ile Derecikalan köylerinde bulunan okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi. Yağlıdere ve Güce ilçesinde ise taşıma merkezli tüm köy okulları tatil. 

Samsun’da kar tatili

Samsun’un bazı ilçelerinde olumsuz hava şartları nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre elverişsiz hava şartları nedeniyle, Alaçam ilçesindeki Kızlan İlk ve Ortaokulu, Umutlu ve Örenli birleştirilmiş sınıflı ilkokulları, Asarcık ilçesindeki tüm okullar, Atakum ilçesindeki Sarayköy, Özeren Çatalçam İlkokulları ve Ortaokulları ile Yeşiltepe birleştirilmiş ilkokulu, Canik ilçesindeki ilçe merkezinin dışında taşıma merkezli tüm okullar, Başalan Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu, Gökçepınar İlk ve Ortaokulu, Yavasbey İlk ve Ortaokulu, Muslubey İlk ve Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Çok Programlı Anadolu Lisesi, Cevizli, Çağlayan, Kırgıl birleştirilmiş sınıflı ilkokulları, Hacınaipli İlk ve Ortaokulu, Tuzaklı İlk ve Ortaokulu, Başkonak İlk ve Ortaokulu, Demirci İlk ve Ortaokulu, Dereler İlk ve Ortaokulu, Gölalan İmam Hatip Ortaokulu, Gödekli İlkokulu, Düzardıç İlkokulu ve Uluçayır Köroğlu İlkokulu, Ladik ilçesindeki tüm okullar, Salıpazarı ilçesindeki Tahnal İlk ve Ortaokulu, Konakören İlk ve Ortaokulu, Tekkeköy ilçesindeki Yeşildere, Gökçedere, Akbaşlar, Yazılar, Yenidoğan, Çimenli, Başköy, Yeniköy, Erenköy, Çayırçökek, Zafer, Karışlar Mahalleleri Tekkeköy Kaymakamlığı’nca eğitim-öğretime 1 gün ara verilirken, Canik ilçesinden Tekkeköy ilçesine taşınan taşımalı eğitim kapsamındaki Alibeyli Mahallesi’nde ve Yaylageriş İlk ve Ortaokulu, Terme ilçesindeki Ambartepe Eroğlu İlk ve Ortaokulu, Ambartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bugün bir gün süreyle eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı. 

Kars
Kars'ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Kars Valiliğinin yaptığı açıklamada "Yoğun kar yağışı nedeniyle 14.12.2016 Çarşamba günü Kars geneline bulunan tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim - öğretime 1 gün ara verilmiştir" denildi.

Muş
Muş'ta olumsuz hava şartları nedeniyle okulların tatil edildiği duyuruldu.

Bingöl
Kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Yozgat
Yozgat’ın il merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim-öğretim gören öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi.

Konya
Konya'nın Ahırlı, Altınhekim, Akören, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Emirgazi, Ereğli, Halkapınar, Hadim, Kadınhanı, Kulu, Sarayönü, Derbent, Güneysu, Yalıhüyük ilçelerinde okullara 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.