1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli'den Baykal'a sert tepki
Bahçeli'den Baykal'a sert tepki

Bahçeli'den Baykal'a sert tepki

MHP Lideri Devlet Bahçeli Twitter üzerinden ülke gündemi le ilgili yaptığı açıklamada Deniz Baykal'ı sert dille eleştirdi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki gelişmeleri sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden değerlendirdi. Hollanda'da gerçekleştirilen seçimlerde ırçılık ve Türk düşmanlığının tokat yediğini ifade eden Bahçeli, "Dilin kemiği yok derler, doğrudur ama kemiksiz de olsa vurdu mu yatırır. Dil gönülden beslenmedikçe dirlik getirmez, getirse de dengeli olmaz. Büyük düşünürümüz Yusuf Has Hacib; gözünü kollarsan gönül dilemez. Gönül dilemezse hiçbir şeye tutsak olmaz, diyor, ne güzel söylüyor. Mevlana, garez gelince hüner kaybolur, yüzlerce perde iner gönülden göze derken, eksik bırakıyor. Garez olunca dil de yanılır, yanlışa çakılır. Dili bozulmuş birisi, "beşer şaşar, böyle bir yetkiyi Peygambere versen bozar" diyebiliyor, elbette halt ediyor, günaha giriyor. 16 Nisan Referandumundan dolayı uykuları kaçanlar ille de kulp bulacaklar ya, ama hesapları ters tepiyor, Allah ayaklarını dolaştırıyor. Kalbin temizliği yüze, yüzün temizliği dile yansır. Heybede ne varsa ele o gelir, dilden ne çıkarsa talih veya talihsizliğin kilidini o açar. Hollanda kararmış dilinin, kötü niyetinin kurbanı oldu, farkında değil. 15 Mart'ta seçim yapıldı, ırkçılık ve Türk düşmanlığı tokadı yedi. Bernard Shaw diyor ki "Nefret, yüreksizlerin korkutuldukları zaman duydukları bir öç alma halidir." Hollanda yüreksizliğe, nefrete yenildi" mesajını paylaştı.

"Sevgili gençler; karşımızdaki tehlikeyi görün, 16 Nisan'a mührü vurun"

Hollanda'da varlık mücadelesi veren Türk soylu vatandaşların muhataplarına demokrasiyi öğrettiğini kaydeden Bahçeli, "Tek yönlü sokakta iki tarafı kontrol ederek karşıya geçmeye gerek yoktur. Bu tedbirden çok, tedirgin bir telaşın ürünüdür. Avrupa telaşlıdır. Şinasi öyle diyor; alçak tepecikler kendilerini dağ zannederler. Ben de diyorum ki, dağ olsalar ne yazar; önemli olan insan olmaktır. Bir milleti imha için askeri istilaya lüzum yoktur. Ona tarihini unutturmak, dilinden ve dininden soğutmak kafidir. Avrupa'nın gayesi budur. Sevgili gençler; sizler henüz okunmamış, henüz yazılmamış millet destanısınız. Karşımızdaki tehlikeyi görün, 16 Nisan'a mührü vurun. Arkanızı güneşe çevirirseniz, gölgeniz önünüze düşer. Dönün güneşe, kovun gölgeyi, davranın, harekete geçin, ülkenize sahip çıkın" ifadelerini kullandı.

Mesajında gençlere seslenen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Değerli gençler, bir düşünün Türkiye'yi. Çünkü düşünmek görmektir, bunu da bilin. Beka en çok sizin için, en çok sizin geleceğinizin güvencesidir. Önce ateş edip sonra nişan almak komedidir. Zihninizin paraşütlerini açarsanız, iş yaptığını, şuuru kanatlandırdığını fark edersiniz. Genç kardeşim, Yunus diyor ki "cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen'. Sizler doğrusunuz, siz dik duruşsunuz. Fırsatı görmek için uyanıklık, yakalamak için yetenek ve cesaret, ondan istifade için kuvvet ve kararlılık gerekir. Bu Türk gençliğinde vardır. Diyorlar ki,18 yaşındaki gencin seçilme hakkına ulaşması anlamsızdır. Sizler Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasınız, her şey size helaldir. İş mi, bulunur; aş mı, yapılır; ev mi, alınır; yuva mı, kurulur; para mı, kazanılır; ama vatanın telafisi yoktur, bağımsızlığın ikamesi hiç yoktur. Yusuf Has Hacib asırlar evvel gençliğe sesleniyor; "Yılma, ayrılma doğruluk yolundan; gençliği boşa geçirme, ondan yararlan." Yine diyor ki; "Sıkı tut gençliği, çabuk geçer. Nice sıkı tutsan da gençlik kaçar." Silgiyi kalemden önce bitirmeyin,16 Nisan'da "evet" deyin. Yusuf Has Hacib yine der ki; "Devletin başına geçen kimse, halkı yönetmeli iyi töreyle." Töreyi hakim ve hadim kılmak için "evet" diyelim."

"TÜRK GENÇLİĞİ BU ÜLKE İÇİN YEMİNLERİNİ TUTACAK, MİLLETİ İÇİN "EVET', DEVLETİ İÇİN "EVET', TÜRKİYE İÇİN EVET DİYECEKTİR"

Türk gençliğinin milleti için referandumda "evet" diyeceğini belirten Bahçeli, "Genç kardeşim, kınına girmeyen kılıçsın. Kabına sığmayan heyecansın. Özlemlerin var, hayallerin var, hedeflerin var, gerçekleştirmek için "evet', düşünceleriniz sözleriniz olur, sözleriniz davranışlarınız olur. Davranışlarınız Türkiye'nin geleceği olur. Hadi 16 Nisan'da "evet'.

Çanakkale'ye giden on beşliler 102 yıl evvel zalimleri ezmişti. Kınalı kuzular düşmanı denize gömmüştü. Aynısı şimdi de yapılır. Türk gençliği inanıyorum ki bu ülke için vazgeçilmeyecek yeminlerini tutacak, milleti için "evet', devleti için "evet', Türkiye için evet diyecektir. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıldönümünü hasret ve hayranlıkla kutluyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Türk gençliği bu ülke senindir, bu vatan senin namusuna zimmetlidir. Fitnenin elebaşlarına değil; istiklale, istikbale evet demelisin" ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.